مجوز زیست محیطی طرح سد و نیروگاه گتوند منتشر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، متعاقب انتشار اظهاراتی منسوب به ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با رسانه ها مبنی بر اینکه «محیط زیست هیچ‌گاه مجوز ساخت سد گتوند را نداده است»، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مجوز صادره از سوی این سازمان را منتشر کرد.

بنابراین گزارش، در این مجوز و نامه ضمیمه آن که نسخه ای از آن در اختیار رسانه ها قرار گرفته، به صراحت، ساخته شدن سد و نیروگاه گتوند علیا بلامانع اعلام شده است.

بر این اساس، مجوز یاد شده که از سوی معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست در تاریخ 5/12/ 87 طی نامه شماره 78242/21/10/87 صادر شده، اشعار می دارد که مطالعات زیست محیطی طرح سد و نیروگاه گتوندعلیا طی جلسه مورخ 16/8/85 به تصویب کمیته محترم ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست رسیده و مجوز زیست محیطی آن نیز از طرف کمیته مذکور طی نامه شماره 78242/21/10/87 مورخ 5/12/87 صادر و از سوی مدیرکل محیط زیست استان خوزستان طی ابلاغیه شماره 18749-87/31/14/108 مورخ 14/12/87 برای طرح ارسال شده است.

شایان ذکر است که تمام مراحل ساخت و آبگیری سد گتوندعلیا تحت نظارت مستمر بازرسان متعمد سازمان محیط زیست بوده است و مجری طرح سد گتوند پیشتر درخواست کرده بود تا رئیس محترم سازمان حفاظت محیط زیست، از سد گتوند بازدید کرده و به صورت واقعی و ملموس در جریان جزئیات آن قرار گیرد.

بهبود کیفی آب رودخانه کارون و به تبع آن، کسب رکوردهای جدید در تولید انواع محصولات کشاورزی در خوزستان در سالهای پس از آبگیری سد گتوند، از جمله منافع حیاتی این طرح بزرگ ملی برای کشور می باشد.

بازدید 11827 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما