عملیات تست چشمه بل با موفقیت پایان یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پس از 4 روز  عملیات تست مسیر و مظهرجدید چشمه بل با موفقیت پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مهندس سید محمدرضا رضازاده مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با اعلام این مطلب گفت: عملیات حفظ چشمه بل پیچیده ترین پروژه زیست محیطی کشور بود که پس از 6 سال مطالعه در سال 91 آغاز شد و خوشبختانه مهم ترین مرحله تست آن دیروز با موفقیت به پایان رسید و برای ادامه عملیات بتن ریزی و کامل کردن عملیات تحکیمی فعلا آب از مظهر قدیم جاری خواهد شد.

وی افزود: در این تست برای اولین بار شاهد بودیم که مهندسان داخلی موفق شدند آب چشمه بل را بدون استفاده از پمپاژ و فقط با استفاده از جریان ثقلی از محل قبلی خود به 120 متر بالاتر منتقل سازند.

مهندس رضا زاده یادآوری کرد: ظهر روز چهارشنبه بیستم خرداد، آب چشمه بل با عبور عمودی از 120 متر ارتفاع خط لوله تعبیه شده، از مظهر جدید جاری شد.

دبی جریان این آب که در ساعات اولیه 200 لیتر بر ثانیه بود، در صبح روز شنبه بیست و یکم خرداد به 600 لیتر بر ثانیه رسید.

پس از انجام بررسی های لازم از سوی مهندسان طرح در خصوص شرایط مطلوب انتقال آب، از صبح روز شنبه بیست و سوم خرداد، به منظور تکمیل کارهای سیدبل باقیمانده؛ آب چشمه مجدداً از پایین دست رهاسازی شد تا مجددا با آبگیری مخزن سد داریان در آینده ای نزدیک مجددا انتقال آب چشمه بل به مظهر جدید و جریان یافتن همیشگی آن از این مسیر انجام گیرد.

لازم به ذکر است تا زمان آبگیری مخزن سد داریان، آب چشمه بل از مظهر قدیم جریان می یابد.

بازدید 13029 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما