حفظ چشمه بل پیوند سدسازی و محیط زیست است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روژه حفظ چشمه بل می تواند نقطه عطفی در پیوند محیط زیست و سدسازی باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مهندس بزرگزاده معاون فنی وپژوهش ها ی شرکت با اعلام این مطلب افزود: پس از طراحی سد داریان پیش بینی می شد چشمه بل که در منطقه دارای اهمیت خاصی برای مردم منطقه و محیط زیست کشور بود زیر آب برود از اینرو سازمان محیط زیست درخواست داشت تا در طراحی ها این چشمه حفظ شود.

وی ادامه داد: از اینرو با استفاده از برجسته ترین متخصصان، طرحی در این خصوص آماده شد تا آب چشمه بل به 120 متر بالاتر از محل فعلی و به دور از دریاچه سد منتقل شود.

بزرگزاده در این خصوص یادآور شد: نظیر این پروژه در دنیا کم است از این رو توسط بهترین متخصصان داخلی و خارجی طراحی و نظارت و اجرا شده است به نحوی که چشمه بل بدون پمپاژ و با استفاده از فشار طبیعی خود به 120 متر بالاتر از مظهر قبلی منتقل شده است.

مهندس بزرگزاده گفت: پیچیدگی این پروژه زیست محیطی که در راستای تقویت توسعه پایدار کشور است و می تواند برای متخصصان رشته های آب و محیط زیست تجربه جدیدی باشد، به نحوی است که بجاست به جامعه مهندسی و زیست محیطی کشور تبریک گفت که توانستند با این کار گام بلندی در جهت حفاظت از محیط زیست بردارند.

بازدید 12693 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما