نیترات موجود در آب را تنها با آزمایش می توان تشخیص داد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز گفت: کاهش سطح آب‌های زیرزمینی بر روی کیفیت آب چاه‌ها اثر منفی می‌گذارد و به علت حفظ سلامتی آب، میزان پایش و آزمایش‌های کیفی روزانه ما، افزایش یافته است.

به نقل از موج، کامران کارور ضمن بیان این مطلب، گفت: استان البرز به علت موقعیت جغرافیایی خاص و اقلیمی که دارد، از لحاظ تأمین آب دارای شرایط ویژه ای است.
وی ادامه داد: در حال حاضر آب مورد نیاز استان از 2 منبع زیر زمینی (چاه‌ها) و سطحی (سدها) تأمین می‌شود که در حال حاضر با توجه به کاهش منابع سطحی، حجم بالایی از این نیاز توسط چاه‌ها و منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.
مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز با اشاره به این مطلب که مقداری از نیاز استان از آب سهم تخصیصی 2 سد طالقان و کرج تأمین می‌شود، افزود: یکی از مشکلاتی که استان البرز همانند سایر نقاط کشور با آن دست به گریبان است، کاهش سطح سفره‌های زیر زمینی است که کمی نگران کننده است.
وی افزود: کاهش سطح آبهای زیرزمینی بر روی کیفیت آب چاه‌ها اثر منفی می‌گذارد و به علت حفظ سلامتی آب، میزان پایش و آزمایش‌های کیفی روزانه ما، افزایش یافته است.
آب شرب استان البرز، نیترات ندارد
کارور در مورد کیفیت آب مصرفی در استان البرز و وجود نیترات در آب شرب شهر کرج گفت: یکی از خصوصیاتی که نیترات دارد، بی مزه بودن و بی رنگ بودن آن است؛ یعنی شما بدون آزمایش نمی‌توانید به این نکته پی ببرید که آب مصرفی نیترات دارد یاخیر. همین خصوصیت تشخیص را سخت می‌کند.
وی ادامه داد: آبفای استان البرز به طور روزانه در حال پایش آب شرب بوده و بر روی پارامترهای فیزیکی، شیمیایی و باکترولوژی و همچنین میزان نیترات موجود در آب آزمایش‌های گوناگونی انجام می‌دهد.
مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری آب افزود: بعضی مواقع یک تلخی یا یک مزه خاص در آب، مردم را به این فکر می‌اندازد که شاید آب مصرفی آن‌ها، ناسالم است؛ باید عرض کنم که این موضوع صحت ندارد.
وی خاطرنشان کرد: مزه آب ممکن است به دلایلی همچون لوله کشی ساختمان، تلاطم آب در شبکه توزیع و یا سختی آب باشد، اما؛ هیچ ربطی به وجود نیترات ندارد.

بازدید 14203 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما