انتشار فراخوان جذب سرمایه گذار برای بزرگترین محدوده معدنی كشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معدن24: مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود از انتشار فراخوان جذب سرمایه گذار برای اجرای این طرح خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ به نقل از شركت تهیه و تولید مواد معدنی ایران شورابه های ترود از نظر مساحت و حجم ذخیره بزرگترین محدوده معدنی كشور است.

حسین داشبلاقی اظهار كرد: پتاس، منیزیم، كلریدهای مختلف و عناصر كمیاب و نادر خاكی از جمله عناصر همراه در شورابه های ترود است.

مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود ادامه داد: خلوص منیزیم موجود در شورابه های ترود در حدی بالاست كه می توان گفت از نظر عیار، این محدوده بزرگترین و غنی ترین معدن منیزیم كشور است.

وی افزود: دو محصول اصلی شورابه های ترود، پتاس و منیزیم است. هم اكنون این دو ماده معدنی در داخل كشور تولید نمی شود و محصولی وارداتی است.

داشبلاقی با بیان اینكه با توجه به موارد یاد شده، معدن شورابه های ترود از جمله معادن استراتژیك كشور است، تصریح كرد: فراخوان جذب سرمایه گذار برای مشاركت در روند اجرا و راه اندازی این طرح منتشر شده است.

وی خاطرنشان كرد: امیدواریم نتیجه فراخوان جذب سرمایه گذار برای تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود هر چه سریعتر مشخص و پس از آن عملیات اجرایی این طرح آغاز شود.

بازدید 14589 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما