وزارت نیرو ۳۰ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو ۳۰ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی دارد

به نقل از مهر، علی لاریجانی بعدازظهر پنج شنبه در آیین افتتاح سد سرابی تویسرکان با بیان اینکه وزیر نیرو مشکل آب استان همدان با را جدیت دنبال می کند، اظهار داشت: از اینکه وزیر نیرو می خواهد دو سد را به نتیجه برساند تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه پیمانکاران ۳۰ هزار میلیارد تومان از وزارت نیرو طلب دارند، عنوان کرد: بدهکاری وزارت نیرو به پیمانکاران باعث تاسف است و چرا باید کارهای اجرایی این گونه دنبال شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیمانکاران ظرفیت زیادی ندارند و اگر بخواهیم پیمانکاران سرپا باشند باید از آنها حمایت کنیم، ادامه داد: چرا وزارت نیرو بی حساب و کتاب در دولت هزینه می کند که وزارتخانه این میزان بدهکار باشد.

لاریجانی با بیان اینکه طول کشیدن انجام یک پروژه به ضرر است و استهلاک، حجم و سرمایه گذاری افزایش پیدا می کند، ادامه داد: امیدواریم دولت وضعیت را کمی ساماندهی کند.

وی با بیان اینکه مجلس باید به دولت مهلت دهد که پروژه ها در زمان مشخص به نتیجه برسد، ابراز داشت: با توجه به وضعیت آب کشور باید روش های بهره برداری اصلاح و سرمایه گذاری به این بخش سوق داده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه ابراز امیداورای کرد سد های استان به زودی به بهره برداری برسد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شو ای اسلامی نیز با بیان اینکه ساخت سدسرابی تویسرکان ۱۰ سال به طول انجامید، ادامه داد: میزان بارش در تویسرکان بیش از میانگین استان همدان است اما با این وجود مشکل کمبود آب وجود دارد.

محمد مهدی مفتح بابیان اینکه افت آب های زیر زمینی در تویسرکان زیاد است، عنوان کرد: تویسرکان در فصل بهار و تابستان بسیار زیباست و برند گردو به نام تویسرکان است.

وی با بیان اینکه شهرستان تویسرکان پتانسیل و ویژگی های بالایی دارد، عنوان کرد: شهرستان تویسرکان به شکل قابل توجهی با مشکل آب مواجه است و شاید اقدامات مختصری بتواند در این زمینع موثر باشد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سد دیگری به نام خرم رود در شهرستان تویسرکان در دست ساخت است و کارهای مقدماتی و مطالعات آن انجام شده است و کمیسیون ماده ۳۲ را گرفته و در ردیف بودجه قرار گرفته است اما به دلیل محدودیت بودجه اجرایی نشده است، گفت: قرار است این طرح به صورت فاینانس چینی انجام شود.

مفتح با بیان اینکه انتظار داریم از طریق فاینانس کارها سریعتر انجام شود، ادامه داد: موقعیت جغرافیایی تویسرکان کوه و دره است و باید از این ظرفیت استفاده کرد و می توان با ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون تومان و انجام اقدامات کوچک باغات شهرستان را سیراب کرد.

وی با بیان اینکه مقدار زیادی از آب چاه ها، قنات و چشمه ها در مسیر رفتن به باغ ها و زمین های کشاورزی به داخل زمین نفوذ می کند، اظهار داشت: هم اکنون آب شرب تویسرکان از باغات تامین می شود و چاههای تویسرکان جزو گران ترین چاه ها هستند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر بود که ۱۰ کیلومتر لوله از نیروگاه شهید مفتح برای خط انتقال گرفته شود که در این صورت مشکل آب حل می شود، ابراز داشت: آب چاههای تویسرکان بسیار مناسب است و با یک تصفیه موقت می توان از آن استفاده کرد تا زمانی که تصفیه خانه به صورت بی یو تی انجام شود.

بازدید 14970 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما