خشک‌سالی در حال از بین بردن دشت‌های کشور است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اینکه زاینده‌رود زیبا خشک و گردن طبیعت انداخته شود، به‌خاطر سوءمدیریت است و باید روش مدیریت اصلاح شود که در همین راستا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درصدد است توجه خاصی به مدیریت آب شود.

معاون وزیر نیرو گفت: با بروز خشک‌سالی‌های اخیر بسیاری از دشت‌های کشور و ازجمله دشت‌های کرمان در حال از بین رفتن هستند و خشک‌سالی موجب شد نگرش ما نسبت به مدیریت آب کشور اصلاح شود.
به‌ نقل از پاون، مهندس "رحیم میدانی" در دومین همایش ملی بازیافت آب که در دانشگاه تهران برگزار شد،با بیان اینکه حضور دانشگاه در کنار صنعت آب مایه دلگرمی خواهد بود، افزود: برگزاری چنین همایش‌هایی موجب خواهد شد با استفاده از خرد جمعی بتوانیم به راه‌حل‌های مناسبی برای برون‌رفت کشور از چالش کم‌آبی دست پیدا کنیم.
وی افزود: مشکل کم‌آبی کشور، معضلی است که تمام کشور با آن مواجه هستند و دغدغه اصلی وزارت نیرو است.
میدانی ادامه داد: ایران نزدیک به 15 سال است که در نقطه شکست در آمار آب قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه احتمالا در بروز این خشک‌سالی‌ها خیری نهفته است، ادامه داد: خشک‌سالی‌ها تلنگری بود که ما را متوجه کند چگونه کشورمان را در شرایط حساس مدیریت کنیم و چنانچه وضع به حال طبیعی برگشت، مغرور نشویم و بی‌رویه مصرف نکنیم و به یاد داشته باشیم که کشور ما جزو کشورهای کم‌آب جهان است.
رییس دومین همایش ملی بازیافت آبضمن امیدواری به تحولی که در مدیریت آب کشور ایجاد خواهد شد، گفت: رییس‌جمهوری و وزیر نیرو و اعضای شورای‌عالی آب تاکید دارند که مدیریت منابع آب کشور به‌صورت همه‌جانبه اداره و بهره‌وری و کیفیت آب نیز مدنظر گرفته شود.
معاون وزیر نیرو افزود: اینکه زاینده‌رود زیبا خشک و گردن طبیعت انداخته شود، به‌خاطر سوءمدیریت است و باید روش مدیریت اصلاح شود که در همین راستا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درصدد است توجه خاصی به مدیریت آب شود.
وی افزود: در این مسیر نباید با کلمه‌ها بازی کنیم و فقط حرف‌های خوب بزنیم بلکه بایستی عزم و همت خود را بر اجرای طرح‌ها بگذاریم تا از این چالش رها شویم.
وی ادامه داد: متخصصان از 20 سال گذشته هشدار داده بودند که برداشت از آب‌های زیرزمینی حد و اندازه دارد اما ما بدون برنامه برداشت کردیم و با فرونشست زمین متوجه اشتباه خود شدیم و کسی باور نداشت به این زودی با تنگنا روبرو شویم.
معاون وزیر نیرو با بیان اینکه در بودجه 94 قرار است تحت عنوان احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی، کارهای شاخصی انجام شود، گفت: نباید با یکی دو سال پرآبی و ترسالی دوباره به خواب غفلت برویم.

بازدید 14839 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما