بدهی 220 میلیارد تومانی وزارت نیرو در رودبار و بختیاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر نیرو از بدهی 220 میلیارد تومانی وزارت نیرو در پروژه های رودبار و بختیاری خبر داد.

به نقل از ایسنا، چیت چیان در آیین افتتاح سد ایوشان با تبریک ایام الله دهه فجر بیان کرد: اگر امروز شاهد افتتاح طرحهای بزرگی همچون ایوشان و مروک هستیم و در جمع مشاور پیمانکار و کارفرما یک نفر خارجی وجود ندارد به برکت خون شهدا و خودباوری است که شهدا به این ملت دادند.

وی گفت: مفتخریم به برکت خون شهدا نه فقط در این سدها بلکه در سدهای بسیار بزرگتر و عظیمتر تمام کارها پیمانکاران و حتی ساخت تجهیزات به دست توانمند ایرانیان انجام شده است.

وزیر نیرو ادامه داد: حتی در بسیاری از کشورهای دنیا صنعتگران و همکاران ما مشغول انجام و احداث پروژههای عظیمی در صنعت سدسازی هستند.

چیتپیان افزود: به دنبال این دو سد، دو سد دیگر در استانهای گیلان و همدان افتتاح شده و باز هم در این ایام افتتاحهای دیگری خواهیم داشت که به وقت خود به بهرهبرداری میرسند.

وی از تمام کسانی که در احداث سد ایوشان و مروک تلاش کردند، سازندگان تجهیزات و نمایندگان مجلس قدردانی کرد و گفت: از سوی سازمان مدیریت برنامهریزی در پی دستوری که رئیس جمهور صادر کردند اجرای این دو سد در دستورکار قرار گرفت و اعتبارات موردنیاز به صورت 100 درصد تخیص یافت که باعث جلو افتادن پروژههای استان شد.

وزیر نیرو اظهار کرد: در برخی مواقع شرایط اقتصادی به گونهای است که منابع تامین نمیشود و ما شرمنده میشویم اما در سفر ریاست جمهوری به لرستان این دو سد و سد حوضیان مورد تاکید ایشان قرار گرفت که امروز شاهد افتتاح این دو سد و به زودی سد حوضیان نیز آبگیری و به بهرهبرداری میرسد.

چیتچیان با بیان اینکه در لرستان به برکت وجود منابع خوب آب، طرحهای متعددی در حال اجراست، تاکید کرد: تاکنون فقط سه سد در استان به بهرهبرداری رسیده بود که امروز با افتتاح این دو سد، 5 سد در لرستان به بهره رسیده و در کنار اینها سد حوضیان، کاکارضا و رودبار لرستان که سد بسیار عظیمی با تولید 450 مگاوات برق است، به انجام میرسد همچنین سد معشوره هم اکنون در حال اجراست و دستور رئیس جمهور است که این سد اجرا شود.

وی بیان کرد: در ارتباط با اجرای سد تنگ معشوره به دلیل نگرانیهایی که در بخشهایی از لرستان وجود داشت یک بازنگری انجام شد و امسال کل اعتباراتی که برای احداث سدها داشتیم به جز سد رودبار و بختیاری، 100 میلیارد تومان بوده و در سال آینده این رقم 178 میلیارد تومان خواهد رسید.

وزیر نیرو اضافه کرد: این در حالیست که به خاطر کاهش قیمت نفت در تنگنا هستیم و دولت اعتبارات سدسازی استان را 78 درصد افزایش داده و این در حالیست که با یانکه اعتبارات سال جاری 100 میلیارد بوده، 200 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکاریم و بسیار جلوتر از آنچه اعتبارات اقتضا میکند داریم تلاش میکنیم و این به دلیل اعتقادی است که در کارکنان صنعت سدسازی برای هر چه بهتر انجام دادن این کارها وجود دارد.

چیتچیان گفت: 220 میلیارد تومان در دو سد رودبار و بختیاری به پیمانکاران بدهی داریم و در سال آینده سد رودبار و نیروگاه آن به بهرهبرداری میرسد.

وی در مورد سد دهجانی اظهار کرد: مطالعات آن تمام شده و درخواست مجوز 215 آن از سازمان برنامه در حال پیگیری است و این سد اگر به سرشاخههای دز ملحق شود انجام خواهد شد.

وزیر نیرو گفت: در پلدختر سد نداریم اما سه طرح پمپاژ بسیار قابل توجه داریم از جمله ایستگاه پمپاژ جایدر که امسال 3.8 میلیارد تومان اعتبار داشته و خوشبختانه در لایحه بودجه 94 اعتبار آن به 11 میلیارد تومان افزایش یافته است.

بازدید 14747 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما