چاپ کردن این صفحه

تشکیل زنجیره انسانی در حاشیه سد ماملو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مراسم گرامیداشت روز جهانی تالاب ها صبح امروز در حاشیه سد ماملو توسط محیط زیست استان تهران و با همکاری نهادهای مردمی، دانشجویان و علاقه مندان به محیط زیست برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرعباس احمدی رئیس اداره محیط زیست طبیعی حفاظت محیط زیست استان تهران در این مراسم گفت: کشور ما به عنوان یک کشور پیشگام در حفاظت از تالاب ها بوده و روز 13 بهمن که روز جهانی تالاب ها است همه ساله با برنامه هایی با هدف پی بردن به ارزش و اهمیت تالاب ها برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مطابق اصل 50 قانون اساسی حفاظت از محیط زیست بر عهده ی همه مردم می باشد افزود: مراسم گرامیداشت روز جهانی تالاب ها در استان تهران ، امسال با شعار "تالابها برای آینده ی ما "در حاشیه سد ماملو که یکی از محل های گذر پرندگان مهاجر می باشد برگزار شد.

احمدی اظهار داشت: سد ماملو به عنوان یکی از محل های گذر پرندگان مهاجر یکی از سایت های است که همه ساله سرشماری پرندگان در آن انجام می شود و بر اساس سرشماری سال گذشته 170 قطعه پرنده در 8 گونه در این منطقه شمارش شده اند.

وی بابیان اینکه برآورد جمعیت و شناسایی گونه و مطالعات جمعیت شناسی به عنوان یک شاخصها میتواند در سلامت اکوسیستم ها موثر باشد خاطرنشان کرد: امروز از گروه های مختلف در کنار سد ماملو جمع شده اند تا ضمن تماشای حیات وحش با ارزش تالاب ها از لحاظ اکولوژیکی اقتصادی، زیست محیطی، گردشگری و بین المللی آشنا شود.

پرنده نگاری، پاک سازی حاشیه سد و تشکیل زنجیره انسانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

بازدید 16920 بار