معدنكاران استرالیا آماده همکاری با ایران هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سفیر استرالیا در ایران گفت: شرکت های استرالیایی مایل به همکاری با ایران هستند به همین دلیل شرکت های معدنی ایرانی هم برای توسعه همکاری ها باید آمادگی داشته باشند.

به گزارش ماين نيوز، پائول فولی (Paul Foley) در دیدار با رییس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر مطلب فوق افزود: ایران و استرالیا دو کشوری معدن خیز هستند که فرصت های بسیاری برای همکاری های متقابل دارند از همین رو باید خود را برای توسعه روابط به ویژه در بخش معادن آماده کنند.

وی با بیان اینکه قرار است به زودی به کشور متبوع خود سفر کند، گفت: فرصت های سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران را در اختیار شرکت های استرالیایی قرار خواهم داد.

سفیر استرالیا در تهران تاکید کرد: با توجه به اینکه شرکت های استرالیایی، جهانی فعالیت می کنند و در بسیاری از کشورها سرمایه گذاری کرده اند می توانند مذاکراتی را با طرف های ایرانی آغاز کنند. وی در عین حال برطرف شدن موانع و تحریم های بین المللی را سبب هموار شدن مسیر همکاری های مشترک دانست.

رییس هیات عامل ایمیدرو نیز به برنامه برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران در اواسط اردیبهشت ماه 94 اشاره کرد و اظهار داشت: در این همایش و نمایشگاه مربوط به آن، شرکت های استرالیایی نیز فرصت مناسبی برای ارایه توانمندی خود و همکاری های مشترک با شرکت های ایرانی خواهند داشت.

مهدی کرباسیان با یادآوری همکاری های ایران با شرکت های بزرگ استرالیا در بخش معدن ادامه داد: فعالان بخش معدنی دو کشور می توانند در این همایش شروعی دوباره برای ارتقای همکاری ها داشته باشند.

وی از بخش های اکتشاف ذخایر معدنی، تحقیقات برای فرآوری، تولید سنگ آهن، مس، روی، آلومینیوم و طلا به عنوان اولویت های توسعه بخش معدن ایران یاد کرد و گفت: شرکت های استرالیایی با سرمایه گذاری در این بخش ها نیز فرصت مناسبی برای منافع دو طرف ایجاد خواهند کرد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: اجرای مشترک طرح های تولید بوکسیت، آلومینا و آلومینیوم از دیگر اولویت های همکاری های دو طرف به شمار می آید.

بازدید 16092 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما