اشتباهات گمرک در اعلام آمار صادرات سنگ آهن همچنان ادامه دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گمرک جمهوری اسلامی ایران که ماه ها است در اعلام آمار صادرات سنگ آهن دچار اشتباه شده همچنان بر اطلاعات ارایه شده خود پافشاری می کند.

به گزارش معدن24، در آمار 10 ماهه گمرک درخصوص صادرات سنگ آهن ایران میزان صادرات این ماده معدنی همچنان 7.4 میلیون تن ذکر می شود درصورتی که آمار گمرکات چین حکایت از واردات بیش از 17 میلیون تن سنگ آهن در 9.5 ماهه نخست سال 1393 ا زایران دارد.

حال سوال اینجاست چرا ارگانی چون گمرک جمهوری اسلامی که وظیفه اعلام صحیح آمار صادرات و واردات را دارد تا سهم بخش معدن از صادرات غیرنفتی و لزوم حمایت از این بخش را نشان دهد اینگونه ماه ها اشتباه خود را تکرار می کند؟

کیوان جعفری طهرانی، رییس امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران معتقد است ایران در 10 ماهه نخست امسال کاهش 15 درصدی در صادرات سنگ اهن را تجربه کرده است.

وی گفت: براساس آمار انجمن آهن و فولاد چین از اداره گمرک این کشور، ایران در طول ١١ ماه اول سال ٢٠١٤، مجموعاً ١٩ میلیون و ٧٣٠ هزار تن سنگ آهن به چین صادر کرده که با احتساب حدود ٣٥٠ هزار تن صادرات در ماه دسامبر ٢٠١٤، حجم كل صادرات سنگ آهن ایران به چین به٢٠ میلیون و 80 هزار تن خواهد رسید.

وی افزود: كاهش رشد صادرات سنگ آهن ایران در سال ٢٠١٤ نسبت به ٢٠١٣ حدود 15 درصد خواهد بود.

همچنین جعفری طهرانی خاطرنشان کرد: با کسر آمار صادرات سنگ آهن ایران در 2.5 ماهه پایانی سال 92 از جدول صادرات سنگ آهن ایران به چین در سال 2014، میزان صادرات در 9.5 ماهه نخست امسال (در بازه زمانی نیمه ماه مارس تا پایان دسامبر 2014) 10میلیون تن بالاتر از آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین این آمار نشان می دهد در 10 ماهه نخست امسال تنها حدود 7 میلیون و 460 هزار تن سنگ اهن آنهم به ارزش 488 میلیون و 515 هزار و 309 دلار از ایران صادر شده است.

بازدید 16486 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما