بیش از 60 درصد معادن کشور از مسئول فنی برخوردارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معدن24: بیش از 60 درصد معادن کشور مسئول فنی دارند و7700 پروانه اشتغال از سوی نظام مهندسی معدن تاکنون صادر شده است.

عباسعلی ایروانی؛ مدیر کل دفتر نظارت بر امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری امروز با بیان این مطلب گفت: از 32 هزار عضو نظام مهندسی معدن تنها 7700 نفر اجازه کار فنی و مهندسی دارند.

وی اهداف نظام مهندسی معدن را شامل حفظ ذخایر و افزایش بهره وری ، ترویج اصول فنی، بالا بردن کیفیت فعالیت های مهندسی، ارتقای دانش فنی صاحبان حرفه و تنظیم و تحکیم روابط در سطح ملی و بین المللی عنوان کرد و افزود: بررسی طرح های معدنی در تمامی استان ها با همکاری 3 نفر از کارشناسان خبره نظام مهندسی استان و 2 نفر از کارشناسان سازمان صنعتف معدن و تجارت آن استان انجام می شود و با این روند شاهد ارتقای طرح های معدنی در استان ها هستیم.

مدیر کل دفتر نظارت بر امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: از این پس تمامی کارخانه های فرآوری مواد معدنی و همچنین آزمایشگاه های مواد معدنی نیز لازم به داشتن یک نفر مسئول فنی خواهند بود.

ایروانی در پایان از افزایش 46 درصدی پروانه های اشتغال در چهارمین دوره نظام مهندسی معدن نام برد و افزود: لازم است به دلیل پر ریسک بودن فعالیت های معدنی هرگونه فعالیتی در این حوزه کاملا مهندسی و علمی صورت گیرد.

بازدید 16483 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما