5 طرح معدنی و زیربنایی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در مرحله نهایی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معدن24: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام كرد: طرح میله گذاری آند شركت آلومینیوم المهدی و هرمزآل باظرفیت میله گذاری سالانه 141 هزارآند به زودی وارد فاز بهره برداری می شود.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مسعود هندیان افزود : طرح یاد شده با سرمایه گذاری حدود 48 میلیون دلار در مجتمع آلومینیوم المهدی اجرا شده و اكنون در مراحـل تست و راه اندازی است و بزودی وارد فازبهره برداری خواهد شد.

وی همچنین ازآغازبهره برداری ازچندطرح صنایع معدنی دردست احداث منطقه تا سه ماه نخست سال 94 خبر داد و گفت: فازنخست فولادسازی شركت فولاد كاوه جنوب با ظرفیت تولید سالانه 1.2 میلیون تن بیلت فولاد وسرمایه گذاری حدود 400 میلیون دلار تا تیر94 به مرحله بهره برداری خواهد رسید. با بهره برداری از این طرح برای حدود 1500 نفرشغل ایجاد می شود.

هندیان از طرح توسعه اسكله تخلیه و بارگیری مواد فله معدنی آن منطقه به عنوان یكی از طرحهای زیرساختی منطقه یاد كرد و افزود: این طرح برای افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری منطقه از 6 به 12 میلیون تن با سرمایه گذاری 56 میلیون دلار درحال نصب تجهیزات است كه تاچندماه آینده بهره برداری از این طرح شروع خواهد شد.

وی در ادامه به سایر طرحها اشاره كرد وگفت :طرح تولید قیرشركت فومن شیمی به ظرفیت سالانه 300 هزار تن قیر اكنون درمراحل پایانی تست و راه اندازی است و بزودی وارد مدارتولید خواهد شد.

سرمایه گذاری این طرح حدود 55 میلیون دلاراست و زمینه اشتغال حدود 300 نفر را فراهم می كند.

هندیان از طرح آب شیرین كن شركت فولاد كاوه جنوب به عنوان یكی دیگر از طرحهای زیرساختی ومهم منطقه یادكرد و افزود: این طرح با ظرفیت تولید روزانه 55 میلیون مترمكعب آب در فازاول با حدود 60 میلیون دلارسرمایه گذاری درمنطقه درحال نصب تجهیزات است و بخشی ازآن به زودی وارد مدارتولیدمی شود. با راه اندازی كامل این طرح كه ظرفیت نهایی آن 160 هزارمترمكعب است، علاوه بر تامین نیازهای آبی شركت فولاد كاوه جنوب بخشی ازآب مورد نیازسایرصنایع نیزتامین خواهد شد.

بازدید 16552 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما