بهره‌برداري از 3 طرح با سرمايه‌گذاري ايميدرو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


پايگاه خبري معدن نيوز- طرح‌هاي طلاي زرشوران، سيمان ونزوئلا و ميله گذاري‌اند در کارخانه آلومينيوم المهدي در سال گذشته با سرمايه‌گذاري ايميدرو به بهره‌برداري رسيد.
به گزارش پايگاه خبري معدن نيوز، برخي از اين طرح‌ها به دلايل مختلف از جمله مشکلات تامين مالي از سال‌هاي قبل در رکود يا توقف در اجرا بودند که با تزريق منابع جديد مالي از سوي اين سازمان، دوباره فعال يا وارد مدار توليد شده‌اند. از جمله پروژه هايي که به بهره‌برداري رسيدند طرح طلاي زرشوران، ميله گذاري‌اند و کارخانه يک ميليون تني سيمان سرواسول ونزوئلا بودند که در سال گذشته به ترتيب به بهره‌برداري رسيدند.
کارخانه طلاي زرشوران واقع در استان آذربايجان غربي، با ظرفيت توليد 3 تن شمش در سال، بزرگترين توليد‌کننده شمش اين فلز گرانبها در ايران محسوب مي‌شود که از معدن غني کنار دست خود بهره مي‌برد. اين کارخانه با حضور معاون اول رييس جمهوري افتتاح شد. زرشوران درحال‌حاضر برنامه اجراي فاز دوم را براي دو برابر کردن ظرفيت توليد سالانه پيش رو دارد.
کارخانه سيمان ونزوئلا با ظرفيت توليد روزانه 3300 تن که در سال‌هاي گذشته دچار توقف شده بود که با حمايت وزارت صنعت معدن و تجارت و با برنامه‌هاي ايميدرو و همچنين تخصيص منابع جديد مالي، دوباره تحرکي دوباره يافت. اين کارخانه در نيمه دوم سال گذشته راه‌اندازي و تحويل کارفرما شد. کارخانه سيمان سرواسول توسط شرکت احداث صنعت از شرکت‌هاي زيرمجموعه ايميدرو ساخته شده است.
ميله گذاري‌اند کارخانه آلومينيوم المهدي نيز يکي از طرح‌هاي مهمي بود که به تکميل شدن زنجيره توليد در اين کارخانه کمک کرد.
براي راه‌اندازي اين طرح‌ها در مجموع در بخش ريالي 1400 ميليارد ريال و در بخش ارزي 40 ميليون يورو سرمايه‌گذاري شده است.

بازدید 6077 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما