عملیات اجرایی ایمیدرو به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران واگذار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد : عملیات اجرایی ایمیدرو به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان بازوی اجرایی واگذار شد .

وجیه اله جعفری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت در خصوص تحولاتی که از ابتدای دولت یازدهم در این شرکت رخ داده است ، گفت : همزمان با روی کار آمدن دولت یازدهم ، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در لیست واگذاری خصوصی سازی بود اما با تلاش وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سایر مسئولین سرانجام در سال 93 این شرکت از لیست واگذاری ها خارج شد .

وی افزود : از جمله اقداماتی که در دو سال اخیر در شرکت پیگیری و به سرانجام رسیده می توان به تدوین استراتژی شرکت ، حل معضل پرسنلی شرکت البرز غربی ، تعیین روش راهبردی تولید برای بکارگیری سرمایه و توان بخش خصوصی ، راه اندازی دوباره کارخانه پتاس خور و بیابانک ، اخذ بخش زیادی از مطالبات معوقه شرکت ، پیش راه اندازی پالایشگاه قطران زرند ، تعمیر کوره مجتمع فروکروم پس از یکسال عدم فعالیت ، نصب خط تولید شمش آنتیموان در منطقه محروم استان سیستان و بلوچستان ، ساخت پایلوت نیمه صنعتی استحصال و فرآوری کنسانتره لانتانیوم و سریم از عناصر نادر خاکی از کنسانتره فسفات اسفوردی برای اولین بار در کشور ، و حل و فصل و تسویه نهایی 5 فقره دعاوی مهم شرکت اشاره کرد.

جعفری با بیان اینکه تولید محصولات مجتمع های تحت پوشش ایمپاسکو در دو سال گذشته روند افزایشی داشته است ، اظهار داشت : با خارج شدن شرکت از لیست واگذاری ها ، عملیات اکتشافی رشد محسوسی پیدا کرد . با توجه به اینکه میزان حفاری به عنوان یک شاخص پرهزینه و مهم اکتشاف در شرکت به شمار می آید اما با تلاش همکاران ، درسال 93 با بیش از 85 هزار متر حفاری ، رکورد عملیات حفاری اکتشافی در شرکت شکسته شد .

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران افزود : درعملیات اکتشاف سال 93 ، بیش از 150 میلیون تن سنگ آهن اکتشاف شده است .

بازدید 6037 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما