امکان سرمایه گذاری در بزرگترین محدوده معدنی خاورمیانه فراهم شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود اعلام کرد : در تابستان جاری فراخوان جذب سرمایه گذار برای معدن و شورابه های ترود انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ، حسین داشبلاقی با بیان اینکه شورابه های ترود با مساحت 6300کیلومترمربع و ذخیره بیش از 1.2 میلیارد مترمکعب شورابه، بزرگترین محدوده معدنی در کشور و خاورمیانه محسوب می شود، افزود: امکان تأمین منیزیم برای مصارف صنایع نسوز و پتاس برای تولید کود شیمیایی در این محدوده وجود دارد، علاوه بر آن وجود عناصری همچون فسفات و سدیم منابع سرشاری برای فعالیت های سودده اقتصادی محسوب می شود.

وی اظهار داشت: خلوص منیزیم موجود در شورابه های ترود در حدی بالاست که می توان گفت از نظر عیار، این محدوده بزرگترین و غنی ترین معدن منیزیم کشور است.

داشبلاقی با اشاره به اینکه سالانه به 350 هزار تن پتاس در کشور نیاز داریم، اعلام کرد: در حال حاضر این نیاز از طریق واردات تأمین می شود و حتی با راه اندازی واحد پتاس خور و بیابانک تنها 50 هزار تن پتاس تامین می شود در نتیجه با صرفنظر از صادرات این محصول، سالانه نیاز به تولید 300 هزار تن پتاس در کشور وجود دارد.

مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود در خصوص جزئیات برگزاری فراخوان جذب سرمایه گذار برای این معدن گفت: قرار است شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان دارنده پروانه معدن ترود اقدام به انتشار فراخوان جذب سرمایه گذار و انتخاب پیمانکار کند.

وی در ادامه افزود: در این فراخوان برای ایجاد جذابیت و تسهیل در سرمایه گذاری تامین زیربناهای لازم برای اجرای پروژه (برق ، مخابرات ، راه ) توسط دولت تامین می شود و سرمایه گذار اقدام به احداث کارخانه و تولید می کند.

گفتنی است، معدن ترود در کویر مرکزی ایران و در جنوب شهرستان شاهرود از جمله معادن استراتژیک کشور است.

بازدید 5919 بار

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما