• استخراج آزیموت نسب به شمال مغناطیسی در انحراف سنجی گمانه های کاملا عمود

    ثمین تولید کننده دستگاه انحراف سنج مخصوص گمانه های اکتشافی در معادن و محیط هایی که عملیات انحراف سنجی در داخل جداره انجام می شود. این انحراف سنج جایروسکوپیک به گونه ای طراحی شده است که هیچ گونه اثر پذیری از جداره های فلزی ندارد.

  • گواهینامه تایید دقت

    شرکت ثمین الکترونیک برای محصولات خود اقدام به ارائه گواهینامه تایید دقت و صحت عملکرد از آزمایشگاه های همکار سازمان ملی استاندارد و مرکز ملی تایید صلاحیت ایران می نماید.

  • ثمین الکترونیک تولید کننده دستگاه ویدئومتری چاه آب و گمانه

    دستگاه ویدئومتری با کیفیت فوق العاده، تحمل فشار تا 200 متر ستون آب،کابل یکپارچه و مقاوم، تصاویر کاملا رنگی و باکیفیت، با امکان نمایش عمق کنار تصویر و امکان کنترل دور موتور و ....

ثمین در یک نگاه

شرکت ثمین تولید کننده و تامین کننده انواع ابزار دقیق ژئوتکنیک، شیب و انحراف درایران

ادامه مطلب

خدمات ثمین

new logo    شرکت ثمین ارائه دهنده خدمات انحراف سنجی، شیب سنجی و ویدئو متری گمانه و چاه آب 

ادامه مطلب

تماس با ثمین

contact usراه های تماس با ثمین: ارسال تیکت ،پشتیبانی آنلاین ،ارسال ایمیل ،تلفن شرکت وشبکه های اجتماعی می باشد.

ادامه مطلب

ویدئومتری، کاهش هزینه های تعمیر و عیب یابی دقیق

video   به منظور آگاهي ازمشكلات زیادی که پس از چند سال بهره برداری از چاه آب ایجاد می شود و  نحوه رفع آنها، نياز به انجام عمليات ويدئومتري مي‌باشد. عدم رعايت نكات فني در هنگام حفر و بهره‌برداري از چاه و از طرف ديگر رسوب‌زا بودن و يا خورنده بودن آب‌هاي زيرزميني، بالا آمدن سطح گل، لای و شن درچاه،  قرار گرفتن توربین داخل گل و لای عملاً‌ منجر به كاهش شديد آبدهي چاهها و حتي از رده خارج شدن آنها مي‌شود. 

برای جلوگيري از صرف هزينه‌هاي سنگين حفر چاه جديد و تجهيز آن، انجام عمليات ويدئومتري در چاههاي آبی كه با كاهش شديد آبدهي مواجهند و يا مشكلاتي از قبيل شكستگي و پوسيدگي لوله جدار دارند، توصيه مي‌شود. چه بسا بتوان توسط ويدئومتري بسياري از مشكلات چاه را بدون تحمل اين هزينه‌ها مرتفع نمود. 

ویدئو متری:

ويدئومتري عبارت است از مشاهده ساختمان داخلي چاه اعم از وضعيت فيزيكي لوله جدار (در چاههاي لوله گذاري شده) و وضعيت لايه‌هاي آبخوان (آبرفتي و كارستي) در چاه‌هاي لوله‌گذاري نشده و دستگاهي كه قادر به ثبت و ارائه اين وضعيت‌ها به صورت فيلم مي‌باشد را ويدئومتر(دوربين درون چاهي) مي‌گويند.

بازيابي چاه‌هاي آب:

بازگرداندن ظرفيت آبدهي چاههاي آب به حالت اوليه (زمان حفر) و يا افزايش نسبي در آبدهي چاه نسبت به حالت فعلي با استفاده از روشهاي مختلف را بازيابي چاههاي آب گويند.

در واقع با استفاده از فيلم‌هاي ويدئومتري مي‌توان نسبت به كاربرد يك يا چند نوع از روش‌هاي بازيابي، در رفع مشكلات ناشي از كاهش آبدهي چاهها اقدام كرد.

نظرات کاربران

 رضا : سایت بسیار جالبی است    

 

    بهروز: لطفا اخبار بیشتری بگذارید    

 

   سامان : عکس های  نمایش دا ده شده برای هر محصول کم است    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما